آب و هوا
اوقات شرعی

اسلایدر

پیام معاون

امیر سحابی

معاون خدمات شهری

 

 

تحصیلات

  • کارشناسی : مهندسی کشاورزی
  • کارشناسی ارشد : مدیریت منابع طبیعی
  • دکتری : مدیریت استراتژیک کسب و کار

 

سوابق حرفه ای و کاری

  • مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز
  • مدیرعامل سازمان بازیافت و تبدیل مواد
  • مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندها
  • معاون اقتصادی و سرمایه گذاری شهرداری ارومیه
  • مدیر شهرداری منطقه 3
  • مدیر شهرداری منطقه 2

 

 آماده باش مدیریت شهری ارومیه برای فصل بارش

آماده باش مدیریت شهری ارومیه برای فصل بارش

نویسنده: خانم برقی /دوشنبه, 18 آبان,1394/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
3/0

برای مقابله با مشکلات ناشی از بارش ها و رفع گرفتگی معابر اکیپ ماشین آلات سازمان  های خدمات رسان  و بیش از2 هزار پرسنل شهرداری ارومیه در حال آماده باش کامل هستند.

در چند روز گذشته هشدار کتبی ازسوی وزارت نیرو به تمامی استان های کشور ارسال شده است تا خود را برای مواجه با زمستانی سرد به دلیل وقوع پدید ال نینو آماده کنند، ال نینو یکی از چرخه های مشهور آب و هوایی جهان است که هر دو  تا هفت  سال یک بار باعث ایجاد ناهنجاری های بزرگ در آب و هوای سراسرزمین می کند که طبق برخی گزارش های شاخص های آب و هوایی در هفته های اخیر این پدیده در حال تشیکل شدن است.

با اعلام هشدار وزارت نیرو مبنی بر احتمال بروز زمستانی بسیار سرد، مجموعه مدیریت شهری  به مانند سال های گذشته در بخش های مختلف برای آماده کردن شهردست به کار شده اند تا بارش باران ،  برف و سرمای  امسال و مشکلات ناشی از آن را کنترل کنند.

 

برای مقابله با ال نینو آماده هستیم

محمد حضرت پور ، شهردار ارومیه با اشاره به آمادگی مجموعه مدیریت شهری ارومیه برای مقابله با پدیده جوی ال نينو در ارومیه،  بیان کرد: با وجود اينكه هنوز بروز اين پديده جوي قطعي نشده است ، شهرداري اروميه  پیش بینی های لازم و ستاد بحران تخصصی به ریاست معاون خدمات شهری براي مقابله با  مشكلات ناشي از بارش ها  را  تشکیل داده  است.

 وي افزود: شهرداری ارومیه تمام کانال های انتقال آبی را که از شهر خارج می شوند لایروبی کرده و اکثر کانال های داخل شهری هم با سنگ چینی مناسب به سمت رودخانه شهرچایی هدایت شده است.

 شهردار ارومیه گفت: شهرداری برای  برخي  اماکن پمپ های تعبیه کرده است که آب های سطحی جمع شده در این مناطق را تخلیه می کند.

 

استقرار مخازن نمک و ماسه بادی در هزار نقطه شهر

مهرداد سلامتی، معاون خدمات شهری شهرداری ارومیه با اشاره به تکاپوی مدیریت شهری برای مقابله با بارش ها و پدیده آل نینو در فصل سرما،  گفت: بیش از 2 هزار پرسنل سازمان های خدمات رسان  شهرداری ازجمله خدمات موتوری، مدیریت پسماند، زیبا سازی،  فضای سبز،  مدیریت بحران و   سازمان آتش نشانی شهرداری در آستانه فصل زمستان در راستای خدمات‌ رسانی مطلوب به شهروندان در آماده‌ باش کامل به سر می‌برند.

وی اظهار کرد: برای مقابله با مشکلات ناشی از بارش ها و رفع گرفتگی معابر اکیپ ماشین آلات سازمان  های خدمات رسان شهرداری  به تعداد 30 دستگاه برف روب و 7 دستگاه  نمک پاش و نيز  تانکرهای آب پاش ٬ تانکرهای پمپ دار٬ دستگاه واترجت در حال آماده باش کامل هستند.

سلامتی بیان کرد: شهرداری ارومیه برای جلوگیری از بروز آب گرفتگی ها درمعابر اقدام به انجام چندین نوبت لايروبي با هدف کاهش نقاط آبگيردر فصول بارندگي کرده و در چندین نوبت همه کانال ها، رودخانه ها و مسيل هاي شهر ارومیه لايروبي شده است .

وی با اعلام اینکه نمک برای ایمن‌سازی معابر شهری به اندازه کافی استحصال و ذخیره‌سازی شده است،  عنوان کرد: استقرار مخازن نمک و ماسه بادی در هزار نقطه شهر، تعبیه  بیش از 12 هزار کیسه نمک در نقاط مختلف و استقرار 32 تانکر  مخزن آب نمک از جمله تدابیر خدمات شهری در زمان بارش است .

وی یادآوری کرد: شهروندان ارومیه ای می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه آبگرفتگی و برف‌روبی با شماره‌های 137 و شماره 32751989 و سامانه پیامکی  1000441137  در ارتباط باشند تا موارد مختلف را گزارش داده كه در اسرع وقت پی‌گیری صورت مي گيرد.

 

آمادگي مدیریت بحران شهرداري براي مقابله با حوادث

شاهین جلیلی، مدیر بحران شهرداری ارومیه  با بیان اینکه مدیریت بحران شهرداری از نظر سطح آمادگی در حد مطلوبی است، بیان کرد: از بعد نرم افزاری همه برنامه ریزی ها صورت گرفته و جلسات منظم  در سطوح کارشناسی و مدیریتی تشکیل یافته است .

وی با اشاره  به آمادگی مقابله  از بعد سخت افزاری ، گفت: ماشین آلاتی همچون تانکر، کمپرس، لودر و پمپهای مكنده علاوه بر فعالیت روزمره خود آماده خدمات رسانی برای رفع آب گرفتگی معابر شدند.

مدیر بحران شهرداری ارومیه اظهار کرد:  نیروهای خدماتی شهرداری و ماشین آلات سازمانها  و گروه های ضربت و حوادث غیرمترقبه به صورت ۲۴ساعته و در شیفت های مختلف در حال آماده باش در سطح   شهر در زمان بارش هستند.

وی یادآور شد:  دستگاه های ذیرربط دوره های آموزشی مدیریت بحران را  برای مقابله با بحران در زمان بارش ها  را نیز گذرانده اند .

تعداد نمایش ها (660)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظرآب و هوا

اوقات شرعی

آمار بازدید
دی ان ان