آب و هوا
اوقات شرعی

اسلایدر

پیام معاون

مهرداد سلامتی

پیام معاون

 

آغاز عمليات زمستانه هرس درختان شهر اروميه

آغاز عمليات زمستانه هرس درختان شهر اروميه

نویسنده: mohamadi/دوشنبه, 13 دی,1395/دسته ها: اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اروميه اعلام كرد: عمليات زمستانه هرس درختان شهر اروميه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي معاونت خدمات شهري شهرداري اروميه؛ علي شايگان با اعلام خبر آغاز عمليات هرس زمستانه درختان شهر، درختان را سرمایه های ارزشمند به عنوان ریه های تنفسی شهرعنوان كرد و گفت: هرس زمستانه درختان شهر با هدف تلطیف هوای شهر در زمان سبزهي درختان شهر انجام مي گيرد.

وي با تاكيد بر اينكه هرس درختان شهراروميه در فصل زمستان با توجه به بهترين زمان هرس آغاز شده است، ادامه داد: در سال های اخیر در برخی از شهرها بدلیل عدم آگاهی از این موضوع، درختان کهنسال را که طی سال های متمادی با زحمت و هزینه های فراوان به اندازه قابل توجهی رشد کرده بودند را با هرس هاي غیر اصولی قسمتی ازدرخت را از بین برده و شکل بسیار زننده ای برای درخت در همان سال و سال های آتی ایجاد می کردند.

شايگان افزود: درختان با هرس سنگین، تعداد جوانه‌های کمتری برای رشد شاخه‌هایش در فصل بعد دارد، بنابراین مواد غذایی ذخیره شده در درخت به شاخه‌ها و جوانه‌های کمتری مي رسد و در نهایت شاخه‌های جدید رشد بیشتری خواهند داشت. 

وي با بيان اينكه هدف از هرس جوان سازی درختان و متعادل کردن اندام های هوایی یا اندام های زیرزمینی درختان است، گفت: معمولاً هرس زمستانه به هنگام خزان گیاه انجام می‌شود،از این نظر که هنگام خزان، شاخه‌ها فاقد برگ است واجرای هرس زمستانه دقیق‌ترخواهد بود.

مدير عامل سازمان پارك ها و فضاي  سبز شهرداري اروميه  تصریح کرد: هرس زمستانه درختان موجب تقویت شاخه‌های تولید شده در سال آینده شده  و چنانچه درخت هرس زمستانه نشود یا هرس سبکی در روی آن صورت گیرد، شاخه‌های حاصل از رشد درسال جدید کمتر مي شود.

وي در پایان گفت: شهروندان مي توانند درخواست هاي خود براي هرس زمستانه  درختان مقابل منازل خود را با واحد حفظ و گسترش فضاي سبز اروميه  واقع در خيابان كاشاني – خيابان پرهيزگار در ميان بگذارند.

 

تعداد نمایش ها (236)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

آب و هوا

اوقات شرعی

دی ان ان